Aktualności

Krakowski Festival Recyclingu
2014-06-13
Krakowski Festival Recyclingu
Za nami XII edycja Krakowskiego Festiwalu Recyklingu. W dwudniowej imprezie (6-7 czerwca) organizowanej tradycyjnie na Błoniach, wzięło udział kilka tysięcy osób.

Kraków już po raz dwunasty z rzędu udowadnia, że tematyka odpadów może być okazją do dobrej zabawy. Kilka tysięcy osób, które 6 i 7 czerwca przyszło na krakowskie Błonia uczestniczyło w zawodach sportowych przygotowanych przez WKS Wawel, obejrzało pokazy straży pożarnej w Krakowie i prezentację Tatrzańskiego Parku Narodowego. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też nowa akcja MPO Kraków – Elektrobrygada na telefon, a także gry i konkursy dla najmłodszych.

Tradycyjnie jednak najwięcej krakowian przyszło na Festiwal Recyklingu, by oddać surowce wtórne i w zamian otrzymać sadzonki i upominki. - W tym roku zebraliśmy przez dwa festiwalowe dni ponad 24 tony odpadów, które będzie można ponownie wykorzystać. W zamian wydaliśmy prawie 12 tys. sztuk sadzonek – informuje Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Wśród nowości tegorocznego Festiwalu Recyklingu była zbiórka niepotrzebnych farb i lakierów. To jeden z elementów akcji społecznej zamalowywania pseudograffiti na elewacjach budynków www.pogromcybazgrolow.com. wiedzieć, że partnerem akcji jest MPO Kraków. Dlatego zbędne farby można też przynosić do lamusowni przy Nowohuckiej i do Centrum Ekologicznego w Baryczy. Mieszkańcy mogą też zgłaszać miejsca szczególnie zanieczyszczone przez pseudograffiti pod numerem telefonu 12 64 62 361 lub adresem e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl

W tym roku partnerami Krakowskiego Festiwalu Recyklingu byli: WKS Wawel, Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, Fundacja Nauka i Kultura, Tatrzański Park Narodowy, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Pogromcy Bazgrołów, Bezpiecni.pl, MPO Kraków i ZIKIT.


źródło: komunalny.pl
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans